İmei Numarası Öğrenme

İmei öğrenme, imei telefon numarası öğrenme, iphone, samsung, nokia ime no öğrenme ve telefonlar için belirlenmiş imei numaralarının öğrenilmesi ile ilgili herşey... Yazımızda sizlere imei numaralarının belirlenmesi ve bu imei numaralarına göre yapılacak işlemlere yönelik olarak tüm detaylara yer vereceğiz. IMEI numarası her telefon için önceden belirlenmiş olan ve telefonun kimlik belgesi olarak tabir edilebilecek bir sistemdir. İMEİ ( International Mobile Equipment Identity ) Tablet, Telefoni Bilgisayar gibi cihazların kimliğini yansıtmasının yanından network sistemlerde de tanınmasını sağlar. İöei numarası nasıl elde edilir? Normal şartlar altında telefonunuz yanınızda ise *#06#tuşlarını tuşlayarak da cihaz kimlik numaranıza ulaşabilirsiniz.

 

Fakat telefonunuzu kaybettiğinizi düşünelim IMEI numarasını da kaydetmediniz. Bu durumda kayıp telefon IMEI nasıl öğrenilir, Bu soru belki de en önemli sorudur. kayıp telefon imei numarası nasıl öğrenilebilir? Telefonunuzu kaybettiğiniz veya çaldırdığınız zaman takip edilebilmesini sağlamak adına polise bu numarayı vermelisiniz. Bu numara sayesinde mobil network üzerinden cihazınızı takip edilebilir ve cihaz ile ne zaan ne tr işlemler yapıldığı ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip ediniz!

 

1) Bilgisayarınızdan bir tarayıcı açın vehttps://www.google.com/settings/dashboard sayfasını ziyaret edin.

 

2) Telefonunuzda kayıtlı gmail hesabınızla giriş yapın.

 

3) Giriş yaptıktan sonra sayfadaki android kısmına tıklayın.

 

 

Bu sayfa üzerinden google hesabınıza bağlı tüm cihazları görebilirsiniz.Kayıp cihazınız seçtiğiniz de aradığınız numaraya ulaşabilirsiniz. Android cihazların çok populer olduğunu düşünürsek yukarıda bahsettiğim yöntemle kayıp telefonunuz olduğu zaman cihazınızın gerekli bilgilerine ulaşabilirsiniz.Yapmanız gereken şeyler cihazınızın IMEI numarası öğrenmeniz, numaraya ulaşmak için google uygulamasını kullanmanız ve polise durumu bildirmeniz olmalı. Bu tür durumlar herkesin başına gelebileceği için teyakkuz içerisinde olmak en iyisidir. 

 

İmei Numarası Bulmanın Diğer Yolları Nelerdir?

 

1) Telefon tuş takımını açtıktan sonra “*#06#”(tırnak işaretleri içindeki- yıldız kare sıfır altı kare-) kodunu girdiğinizde cihazınızın ekranında IMEI numaranız gözükecek. Eğer gözükmezse “ara” tuşuna basın.

 

2) Batarya Üzerinde Yazar: Bunun için önce cihazınızı kapatın ve bataryasını çıkarın. Ya bataryanın üzerinde ya da batarya yuvasının zemininde telefonunuzun 15 basamaklı IMEI numarasını göreceksiniz. ( Bataryanın Orjinal Olması Gerekmektedir)

 

 

3) Ayarlardan Bulma: Android cihazınızın IMEI numarasını ayarlardan da kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için; Ayarlar>Telefon hakkında>Durum'u açtığınızda hem cihazınızın MAC adresini hem de IMEI adresini kolaylıkla görebilirsiniz.

 

 

4) Google Yönetici Panelinden İmei Öğrenme