Samsung İmei Sorgulama

Samsung imei sorgulama, samsung cihazlarda imei bumarası öğrenme, Samsung imei sorgulama kodu, samsung imei sorgulama nasıl yapılır ve samsung cihazların imei öğrenilmesi ile ilgili diğer tüm ayrıntılar... Bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan telefon markalarından biri olan Samsung cihazları için imei sorgulama ve imei numarasının öğrenilmesini sağlayan yollar ile ilgili detayları açıklayacağız. Her telefon için üretilen ve kimlik olarak sistem tarafından görülen imei numaraları telefonunda görüşme yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Yani bir telefonda imei aktif değilse o telefonun kullanılması mümkün olmayacaktır. 

 

Ayarlardan Samsung İmei Öğrenme

 

Samsung cihazlar android sistemler oldukları için bunlarda standart bir imei öğrenme sistemi bulunabilmektedir. Özellikle üst modeller için bu sistem aktif olarak kullanılabilmektedir. Bu sebeple Android cihazınızın IMEI numarasını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar>Telefon hakkında>Durum'u açtığınızda hem cihazınızın MAC adresini hem de IMEI adresini kolaylıkla görebilirsiniz.

 

 

Kies Aracılığı İle Samsung İmei Sorgulama

 

Öncelikle bu yöntemi pek önermediğimizi belirtelim. Samsung cihazınızı bağladığınız, Kies programının yüklü olduğu bilgisayarınızı açın. Oradan “çalıştır” komutunu açın ve açılan ekrana regedit yazarak enter tuşuna basın. Gelen uyarıyı onaylayın. Buradan HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB\ dizinine gidin. Daha önce Kies'i kullanarak birden fazla cihaz bağladıysanız bu cihazların hepsi gözükecektir. Kod isimlerinden ya da model numaralarından takip ederek kontrol etmek istediğiniz cihazın girişini bulun. (HIDSWVEr ve ürün kodu değerlerini kullanabilirsiniz)Ürününüzü bulduktan sonra IMEINUM ve DEVCONINFO anahtarlarını bulacaksınız. Bu anahtarlar cihazınızın IMEI kodunu da içerir.

 

Batarya Üzerinden Samsung İmei Numarası Bulma

 

Orjinal Bataryalardan da imei numarasını öğrenmek son derece kolay. Fakat IMEI öğrenme yöntemi kapağı çıkarılamayan cihazlarda uygulanamıyor. Samsung, LG ve HTC'nin ve Sony'nin kimi modellerinde bu yolla imei öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için önce cihazınızı kapatın ve bataryasını çıkarın. Ya bataryanın üzerinde ya da batarya yuvasının zemininde telefonunuzun 15 basamaklı IMEI numarasını göreceksiniz.

 

 

Kayıp Samsung Cihazlarda İmei Numarası Nasıl Bulunur?

 

Cihazınızı kaybettiyseniz veya çaldırdıysanız ve IMEI kodunu öğrenmek istiyorsanız, çalıntı/kayıp cihazların IMEI numarasını hale öğrenebilirsiniz. Cihazınızın kutusunu atmadıysanız cihaz kutusunun üzerinde bir barkod bulunmaktadır. Barkod üzerinden Cihazınızın İmei numarasını öğrenebilirsiniz.